NASA-in Voyager 1
NASA-in Voyager 1, trenutno najudaljenije svemirske letjelice s Zemlje, nedavno je prevladao problem s računalom i ponovno je počeo slati znanstvene podatke. Lansiran 1977. godine, Voyager 1 sada luta kroz međuzvjezdani prostor, označavajući značajan uspjeh misije. Četiri instrumenta letjelice ponovno su u funkciji nakon što su imali problema u studenom, s timom u Laboratoriju za mlazni pogon uspješno primili značajne podatke u travnju. Također je naređeno Voyageru 1 da nastavi proučavati svoje okruženje, s ciljem prikupljanja informacija o plazmatskim valovima, magnetskim poljima i česticama.
Važna otkrića i udaljenost
Prije ulaska u međuzvjezdani prostor, Voyager 1 je napravio važna otkrića poput tankog prstena oko Jupitera i nekih Saturnovih satelita. Trenutno udaljen više od 15 milijardi milja od Zemlje, njegova blizanka Voyager 2 također je u međuzvjezdanom prostoru, ali na nešto bližoj udaljenosti od više od 12 milijardi milja.
- Voyager 1 je napravio važna otkrića oko Jupitera i Saturnovih satelita
- Voyager 1 je udaljen više od 15 milijardi milja od Zemlje
- Voyager 2 je u međuzvjezdanom prostoru na udaljenosti od više od 12 milijardi milja
Sveukupno, uspješan povratak instrumenata Voyagera 1 i njegova nastavak misije ističu neprekidnu važnost istraživanja svemira i nevjerojatna postignuća postignuta misijom NASA-inog Voyagera. Mogućnost letjelice da djeluje na takvim ekstremnim udaljenostima i da šalje vrijedne podatke baca svjetlo na beskrajnost našeg svemira i beskrajne mogućnosti otkrića izvan našeg planeta. Ovi dosezi naglašavaju značaj istraživanja i vrijednost znanstvenog istraživanja u razumijevanju kozmosa.
Za više informacija pročitajte na FOX News