Stvaranje obmanjujućih slika povezanih s izborima
Unatoč pravilima koja zabranjuju stvaranje zavaravajućih slika, istraživači su uspješno stvorili obmanjujuće slike povezane s izborima 41% vremena koristeći alate za umjetnu inteligenciju.
Testiranje popularnih platformi
Istraživači su testirali popularne platforme poput Midjourney, ChatGPT Plus, DreamStudio i Image Creator te su otkrili da je bilo lako stvoriti lažne slike koje bi mogle narušiti povjerenje u izborni sustav.
Problemi s blokiranjem slika
I dok su neke platforme bile sposobne blokirati slike određenih političara, manje su bile uspješne u sprječavanju stvaranja lažnih slika povezanih s glasovanjem i izbornim mjestima.
Prijedlozi za suzbijanje dezinformacija
Etički stručnjaci za umjetnu inteligenciju predlažu implementiranje zaštita poput filtara ključnih riječi i vodenih žigova na fotografijama kako bi se suzbilo širenje dezinformacija generiranih pomoću AI.
Borba protiv dezinformacija
Nezavisni provjeritelji činjenica i organizacije trećih strana igraju ključnu ulogu u borbi protiv dezinformacija, dok se alati za umjetnu inteligenciju nastavljaju razvijati.
Poboljšanje sigurnosnih mjera
Tvrtke iza AI platformi rade na poboljšanju sigurnosnih mjera kako bi spriječile širenje lažnog ili obmanjujućeg sadržaja.
Za više informacija pročitajte na BBC