Stanje pregovora o miru
Oleksandr Antybysh, volonter uključen u opskrbu oružjem za punjenje u Černigovu, vjeruje da bi pregovori o miru s Rusijom trebali biti temeljeni na uvjetima poput povratka na priznate granice Ukrajine, zabrane ruskih vojnih vježbi blizu Ukrajine i potpunog nadoknađivanja gubitaka.
Unatoč trajnom sukobu i nasilju, ukrajinski predsjednik Volodymyr Zelenskyy nagovijestio je pregovore o miru s Rusijom. Nedavna anketa pokazala je da je 44% Ukrajinaca spremno za pregovore o miru, što je značajan porast u odnosu na prethodne ankete. Međutim, postoji i dalje otpor pregovorima, s mnogim Ukrajincima koji vjeruju u vojnu pobjedu nad Rusijom i inzistiraju na povratu okupiranih teritorija kao uvjetu za bilo kakav mirni sporazum.
Izazovi u pregovorima
Tekst također ističe izazove s kojima se suočavaju ukrajinski lideri i javnost u pronalaženju kompromisa za mir, budući da Moskva zahtijeva teritorijalne ustupke na koje Kijev ne može pristati. Najveća prepreka pregovorima o miru i primirju su nerazumni zahtjevi Rusije, koji uključuju povlačenje ukrajinskih trupa s određenih područja te priznavanje tih područja i Krima kao dijela Rusije. Mnogi Ukrajinci skeptični su po pitanju izgleda za pregovore o miru, s nekima smatrajući da bi bilo kakvi ustupci bili neprihvatljivi s obzirom na žrtve tijekom sukoba.
Vojni promatrači priznaju da rat daleko od završetka, očekujući se još gubitaka. Ukrajini je potrebna bolja opskrba oružjem i streljivom, kao i napor za mobilizaciju cijele zemlje kako bi se suprotstavila trajnom sukobu. Budućnost ostaje neizvjesna, s mogućnošću dugog i krvavog rata ako se ne poduzmu potrebni koraci.
U zaključku, tekst ističe složenosti i izazove pregovaranja o miru usred trajnog sukoba, s ukrajinskim liderima i javnošću koji se suočavaju s teškim odlukama i žrtvama koje bi mogle biti potrebne za postizanje trajnog mira.
Za više informacija pročitajte na aljazeera