Strukturni rasizam i zdravstvena pravednost na medicinskom fakultetu UCLA
Sadržaj iz predmeta “Strukturni rasizam i zdravstvena pravednost” na medicinskom fakultetu David Geffen na UCLA izaziva tradicionalna gledišta o zdravlju i težini, učeći prvu godinu medicinskih studenata da težina nije značajan pokazatelj zdravlja. Obavezna literatura za teme poput “Bolest policijske brutalnosti i zatvaranja,” “Anti-kolonijalizam/indigensko zdravlje,” i “Okolišni rasizam i pravda” potiču kritičke rasprave o sistemskim problemima.
Esej Marquisele Mercedes
Jedan od dodijeljenih tekstova, esej autorice Marquisele Mercedes naslovljen “Bez zdravlja, bez skrbi: Velika zdrava pukotina u Hipokratovoj zakletvi,” izaziva predrasude medicinske zajednice prema težini te tvrdi da su napori za mršavljenjem uzaludni i čak štetni. Esej tvrdi da je koncept pretilosti alat za diskriminaciju debelih osoba i potiče pružatelje zdravstvene skrbi da se suprotstave diskriminaciji prema debelima.
Predmet ima za cilj educirati studente o utjecaju strukturalnih i društvenih determinantnih na zdravlje marginaliziranih zajednica, potičući ih da shvate ulogu rase, moći, kolonijalizma, patrijarhata i kapitalizma u oblikovanju zdravstvenog sustava. Zadaci se fokusiraju na teme poput borbe protiv zatvaranja, nepravde u stanovanju i okolišnog rasizma putem organiziranja zajednice.
Kontroverze na medicinskom fakultetu UCLA
Medicinski fakultet UCLA suočio se s kritikama zbog kontroverznih događaja, uključujući predavača koji vodi ne-sekularnu molitvu “mami Zemlji” i precima, kao i vježbu koja je podijelila studente u rasne grupe. “Antirasistički” preokret kurikuluma fakulteta, koji uključuje predmet “Strukturni rasizam i zdravstvena pravednost,” iniciran je kao odgovor na smrt Georgea Floyda 2020. godine.
Za više informacija pročitajte na FOX News