Mišljenja o prihvatljivosti plakanja na poslu
Mišljenja prikupljena od strane BBC-a o prihvatljivosti plakanja na poslu varirala su, s nekolicinom ispitanika koji su podijelili svoja iskustva plakanja na radnom mjestu. Clara iz Lancastra ispričala je o plakanju kao odgovoru na kritiku kao mlada zaposlenica i iz frustracije kasnije u karijeri. Emma, s druge strane, osjećala je potrebu kontrolirati svoje emocije u teškom, muškim dominiranom okruženju. Iako istraživanja sugeriraju da su žene sklonije plakanju, neki muškarci su podijelili svoja iskustva plakanja na poslu, poput dr. Guya Claytona i Londončanina koji radi u financijama, koji su to vidjeli kao znak predanosti.
Stavovi stručnjaka o plakanju na poslu
Izvršna trenerica Shereen Hoban tvrdila je da je zastarjelo smatrati plakanje na poslu neprihvatljivim, ističući važnost emocionalne inteligencije u suvremenom radnom okruženju. Karijerna trenerica Georgia Blackburn naglasila je potrebu da poslodavci pokažu suosjećanje i razumijevanje prema zaposlenicima koji prolaze kroz emocionalnu krizu. Dizajnerica Amy Powney odbacila je demonizaciju plakanja na poslu, nazivajući ga snagom koja bi trebala biti prihvaćena, posebno od strane žena na vodećim pozicijama.
- CEO Chartered Management Institutea, Ann Francke, upozorila je da nije svima prihvatljivo plakati na radnom mjestu, pri čemu se žene označavaju kao “preemotivne” a muškarci kao slabi ili ranjivi.
- Francke je također istaknula da stariji lideri mogu biti strože prosuđeni zbog pokazivanja emocija u usporedbi s junior zaposlenicima.
- CMI je ponudio čitateljima savjete kako upravljati suzama na poslu, uključujući uzimanje trenutka za ponovno prikupljanje snage, ne skrivanje emocija, uzimanje kratke pauze ako je potrebno, te prepoznavanje i pružanje podrške kolegama koji plaču.
Sve u svemu, članak je istaknuo kompleksne stavove prema plakanju na poslu i važnost razumijevanja i podrške emocionalnom blagostanju na radnom mjestu.
Za više informacija pročitajte na FOX News