Izraelski zračni napad na Bejrut
Izraelski zračni napad ponovno je bombardirao mete u libanskoj prijestolnici Bejrutu, s izvještajima koji sugeriraju da je glasnogovornik Hezbolaha, Mohammad Afif, ubijen tijekom napada na susjedstvo samo nekoliko kilometara udaljeno od centra grada. Izraelska vojska nije odgovorila na upite u vezi s incidentom. Zgrada koja je bila meta navodno je bila sjedište Baath stranke, s izvještajima koji potvrđuju Afifovu prisutnost u zgradi u trenutku napada.
Posljedice napada
Napad se dogodio u susjedstvu Ras Al-Nabaa, gdje su mnogi ljudi koji su bili raseljeni zbog prethodnih izraelskih bombardiranja potražili utočište. Libanonsko Ministarstvo zdravstva potvrdilo je jednu smrtnost i tri ozljede kao rezultat napada. Za razliku od Izraela, Libanon nema skloništa za zračne napade i sirene za upozorenje stanovništva na nadolazeće napade, što je dovelo do zvonjenja zvona u crkvi u kršćanskoj četvrti kao znaka uzbune. Stanovnici su tražili utočište u tim crkvama zbog nedostatka određenih sigurnosnih mjera.
Prema izjavama izraelske vojske, zračne snage ciljale su zapovjedna središta i druge objekte proiranskog milicije Hezbolah u pogođenom susjedstvu, tvrdeći da je civilno stanovništvo upozoreno prije napada. Svjedoci su izvijestili o glasnim eksplozijama, praćenim gustim crnim dimom koji se uzdizao iznad kuća proširujući jak miris požara po području. Izvještaji o žrtvama prvo nisu bili dostupni.
Ukratko, Izraelovo bombardiranje ciljeva u Bejrutu, što je rezultiralo prijavljenom smrću glasnogovornika Hezbolaha Mohammada Afifa, ističe trajne napetosti i sukobe između Izraela i Hezbolaha u Libanonu. Nedostatak infrastrukture sigurnosti u Libanonu dodatno ističe ranjivost civilnog stanovništva tijekom takvih napada. Incident naglašava nastavak nestabilnosti u regiji i potencijal za daljnje eskalacije nasilja.
Za više informacija pročitajte na spiegel