Predsjednik Biden i pretpostavna pomilovanja
Jonathan Turley izrazio je svoje protivljenje ideji da predsjednik Biden pretpostavljeno pomiluje političke protivnike poput bivše zastupnice Liz Cheney, upozoravajući da bi takve akcije postavile opasan presedan za buduće administracije.
Turley je istaknuo potencijalnu štetu od pretpostavnih “bijelih vitezova” koji se koriste u političke svrhe umjesto pravnih, naglašavajući da je pravni sustav tu kako bi štitio prava pojedinaca i interese američkog naroda.
Iako priznaje da Cheney možda trenutno nije u ozbiljnoj opasnosti od progona, Turley tvrdi da bi pretpostavne pomilovane prvačno izmijenile ovlasti pomilovanja i trebale bi se izbjegavati.
Razmatranje pomilovanja kritičara Trumpa
Izvještaji iz Politica navode da Bijela kuća razmatra pomilovanje istaknutih kritičara Trumpa poput dr. Anthonyja Faucija, senatora-electa Adama Schiffa i Liz Cheney.
Cheney je došla pod povećalo republikanskih zakonodavaca koji su pozvali na FBI istragu mogućeg kaznenog uznemiravanja svjedoka povezanog s njenom bivšom ulogom u Odboru za izbor 6. siječnja.
Unatoč tome što je pravni savjetnik Bijele kuće Ed Siskel organizirao rasprave o mogućim pomilovanjima s visokim Bidenovim suradnicima, uključujući glavnog tajnika Jeffa Zientsa, predsjednik Biden nije izravno sudjelovao u tim razgovorima.
Turleyjev stav protiv pretpostavnih pomilovanja naglašava važnost održavanja integriteta pravnog sustava i sprječavanje političkih motiva da utječu na odluke o pomilovanjima.
Ističući potencijalne posljedice takvih akcija na buduće administracije, upozorenje Turleyja služi kao opomena o potrebi prioriteta pravnih principa nad političkom pragmatikom.
S obzirom na trenutne rasprave unutar Bijele kuće o mogućim pomilovanjima za kritičare Trumpa, rasprava o pretpostavnim pomilovanjima i njihovim implikacijama na vladavinu prava ostaje ključno pitanje koje zahtijeva dodatno razmatranje i pažnju.
Za više informacija pročitajte na FOX News