Turneri traže pomilovanje za nepravednu osudu
Dvojica braće, Charles i Chris Turner, osuđeni su kao tinejdžeri za ubojstvo za koje tvrde da nisu počinili 1984. godine u Washingtonu, D.C. Braća su od tada puštena iz zatvora i traže predsjedničko pomilovanje kako bi očistili svoja imena i vratili svoja prava. Unatoč nepravdi koju su doživjeli, Turneri ostaju pozitivni u vezi budućnosti i odbijaju da ih njihova nepravedna osuda mentalno zadrži.
Slučaj ubojstva Catherine Fuller iznio je na vidjelo optužbe za prikrivanje dokaza, prisiljenu svjedočbu i greške u istrazi. Ukupno je sedamnaest osoba uhićeno u vezi s tim zločinom, a osam je osuđeno, uključujući braću Turneri. Turneri, zajedno s preostalom šestoricom osuđenih muškaraca, koji su kolektivno proveli preko 200 godina u zatvoru, i dalje tvrde da su nevini.
Posljedice nepravednih osuda
Unatoč tome što su Turneri nastavili dalje i postali uključeni u svoju zajednicu, njihovi krivični dosjei predstavljaju ograničenja u pogledu karijernih izgleda. Charles Turner žali što ne može slijediti svoj san o pridruživanju mornarici zbog svog krivičnog dosjea. Stoga se predsjedničko pomilovanje vidi kao ključni korak u obnavljanju njihovog ugleda i prava izgubljenih uslijed nepravednih osuda.
Turneri vjeruju da bi pomilovanje ne samo potvrdilo njihovu nevinost već i donijelo zatvaranje i potvrdu njihovoj obitelji, prijateljima i pristašama koji su ih podržavali tijekom njihovog iskušenja. Oni vide pomilovanje kao način da napokon stavle nepravdu iza sebe i krenu dalje sa svojim životima.
Nastojanje Turnera da dobiju pomilovanje baca svjetlo na nedostatke u pravosudnom sustavu koji mogu dovesti do nepravednih osuda. Slučaj Turnera ističe potrebu za reformama kako bi se spriječile slične nepravde u budućnosti. Unatoč izazovima s kojim su se suočili, Turneri ostaju optimistični i odlučni u čišćenju svojih imena i traženju pravde.
Za više informacija pročitajte na FOX News