Povijesni problemi Britanaca na terenima od gline
Britanci su povijesno imali problema na teniskim terenima od gline na French Openu, s Sue Barker kao posljednjom pobjednicom singla 1976. Međutim, nedavni uspjesi igrača poput Jacka Drapera, koji je dosegnuo finale Madrid Opena, ukazuju na pomak prema većem uspjehu Britanskih igrača na glini. Draperova poboljšana forma i tim trenera koji se fokusiraju na kondicijsku pripremu pomogli su mu da se istakne na tom podlozi.
Vještine potrebne za igru na terenima od gline
Terene od gline zahtijevaju drugačiji set vještina u usporedbi s travom, pri čemu su igrači moraju biti okretni i fit kako bi se nosili s dužim promjenama i klizavim pokretima. Igrači poput Rafaela Nadala, poznati po svojoj dominaciji na glini, koriste teška top-spin udarce i kutne udarce kako bi držali protivnike izvan ravnoteže. Sposobnost učinkovitog klizanja je ključna za održavanje kontrole tijekom promjena i prijelaza između obrambenih i napadačkih udaraca.
Britanski igrači poput Jacoba Fearnleya rade na poboljšanju tehnike klizanja na glini, s LTA-om koji naglašava važnost takvih vještina u razvoju igrača. Unatoč izazovima koje predstavlja britansko vrijeme i ograničeni broj terena od gline u zemlji, nastoje se pružiti više prilika mladim igračima da treniraju i natječu se na glini.
Sveukupno, nedavni uspjesi britanskih igrača na terenima od gline, poput Drapeova dosezanja finala i Emme Raducanu ostvarivanja dubokih nastupa na turnirima, pokazuju rastuću vještinu na tom podlozi. Dok igrači nastavljaju usavršavati svoje vještine i prilagoditi se jedinstvenim zahtjevima tenisa na glini, britanski tenis bi mogao vidjeti veći uspjeh na prestižnim događajima poput French Opena u budućnosti.
Za više informacija pročitajte na BBC