Elon Musk i njegova inicijativa za učinkovitost vlasti
Elon Musk, kao voditelj Odjela za učinkovitost vlasti, proveo je drastičnu inicijativu koja zahtijeva da savezni službenici navedu svoja postignuća u roku od 48 sati ili se suoče s otkazom. Ovaj potez nailazi na otpor nekoliko saveznih agencija, uključujući FBI i State Department, koji su naredili zaposlenicima da ne odgovaraju izvan svojih lanaca zapovijedanja. Sindikati rada prijetili su tužbama, tvrdeći da Musk nema ovlasti za otpuštanje nepridržavanja zaposlenika.
Unatoč reakcijama, neki dužnosnici, poput Trumpovog kandidata za pravnika u Washingtonu, DC, pohvalili su Muskove napore i naredili osoblju da se pridržavaju naredbe. Email direktiva ostavila je mnoge zaposlenike frustrirane i nesigurne u vezi njihove budućnosti, uz podignute zabrinutosti i o povjerljivosti njihovog rada. Sveukupno, sukob između Muskovih napore za učinkovitost i otpora saveznih službenika ističe postojeću napetost oko nastojanja za reformu vlade.
Kritike i podrška Muskovim naporima
Iako postoji bipartisan podrška reformi vlade, Muskov pristup je široko kritiziran. Optužio je savezne službenike za nedjelotvornost i čak sugerirao prisutnost prijevare unutar radne snage, iako nije pružio dokaze da podupre te tvrdnje.
Za više informacija pročitajte na aljazeera