Optuženi za terorističke napade 11. rujna postigli dogovor o priznanju krivnje
Molimo strukturiraj tekst s jasnim naznakama gdje se nalaze naslovi, paragrafi i bilo koje druge podjele sadržaja, prema standardnoj organizaciji HTML sadržaja. Na primjer, navedi koje rečenice treba tretirati kao naslove, koje čine paragrafe, i ako postoje bilo kakve značajne sekcije.
Međutim, američka vlada pokušala je blokirati te sporazume o priznanju, tvrdeći da bi neizlječivo trpjela ako bi bili prihvaćeni. Savezni žalbeni sud odgodio je postupke kako bi razmotrio slučaj i utvrdio ima li ministar obrane moć povući sporazum o priznanju. Odluka slijedi kritike obitelji žrtava 11. rujna, neki od kojih smatraju da su sporazumi bili preblagi, dok su drugi vidjeli to kao način da se dugotrajni slučaj krene naprijed.
Napadi 11. rujna i suđenje optuženima
Napadi 11. rujna rezultirali su smrću gotovo 3.000 ljudi, s otmičarima koji su srušili avione u Svjetski trgovački centar i Pentagon, kao i u polje u Pennsylvaniji. Optuženi su u američkom pritvoru već više od 20 godina, a pretkazna ročišta traju više od desetljeća. Upotreba mučenja, uključujući vodene oblike, uskraćivanje spavanja i prisilno golotinjanje, fokus je rasprava u slučaju.
- Nekoliko članova obitelji žrtava izrazilo je razočaranje zbog daljnjih odgoda u slučaju, s nekima koji su mislili da su sporazumi bili preblagi.
- Međutim, drugi su vidjeli sporazume kao način da se konačno osude ljudi odgovorni za napade, čak i ako to možda nije idealan zaključak.
- Stephan Gerhardt, koji je izgubio brata u napadima, prihvatio je sporazume kao korak prema zatvaranju, naglašavajući važnost osuđivanja optuženih prije nego što umru.
Vlada se protivi sporazumima o priznanju odraz je želje za traženjem smrtne kazne za optužene za “monstruozan čin masovnog ubojstva”.
Za više informacija pročitajte na BBC