Tema filma “Reagan” i paralele s predsjedničkim mandatom Ronalda Reagana
Autor Paul Kengor razmatra oštru razliku između rezultata kritičara na Rotten Tomatoes i rezultata publike za film “Reagan”, povlačeći paralele s nadmoćnom pobjedom predsjednika Reagana na izborima 1980. I dok ocjena publike iznosi impresivnih 98%, ocjena kritičara je bednih 18%, s oštrim kritikama nazivajući ga “beskrajnom hagiografijom” i “beskorisnim” kao povijesnim djelom. Kengor ističe da oštra kontrasta u ocjenama podsjeća na Reagana, s kritičarima u manjini, slično liberalnim profesorima koji kritiziraju Reagana unatoč njegovoj popularnosti tijekom njegovog predsjedničkog mandata.
Kengor ističe da su mnogi kritičari filma nedostajali pravu perspektivu jer su rođeni nakon Reaganovog mandata, ne mogući shvatiti široku divljenje koje je uživao, čak i među onima koji nisu glasali za njega. Putovanje “Reagana” na veliko platno započelo je kada je filmaš Mark Joseph kontaktirao Kengora radi pretvaranja njegove knjige “Bog i Ronald Reagan” u film, što je konačno dovelo do adaptacije “The Crusader: Ronald Reagan and the Fall of Communism.” Prošlo je dva desetljeća prije nego je film konačno došao u kina, a ključni čimbenik za napredak projekta bio je osiguravanje Dennisa Quaida kao glavnoga glumca.
Kengor hvali Quaidovu izvedbu kao Reagana, ističući njegovu sposobnost da utjelovi glas, lice i strast bivšeg predsjednika bez pribjegavanja parodiji. Unatoč kritičkom priznanju od publike, Kengor primjećuje ironiju liberalnih kritičara koji odbacuju film koji promovira jedinstvo, kontrastirajući njihov poziv na jedinstvo s njihovim preziranjem pozitivnoga prikaza Reagana i njegove uloge u okončanju Hladnog rata.
- Ključne točke:
- Kritika filma “Reagan” od strane kritičara i publike
- Povijesni kontekst i popularnost Ronalda Reagana
- Produkcijski proces filma “Reagan” i uloga glavnog glumca Dennisa Quaida
Za više informacija pročitajte na FOX News