Južnokorejska politička kriza
Južnokorejskom predsjedniku Yun Suk-yoolu zabranjeno je napuštanje zemlje nakon neuspjelog pokušaja uvođenja vojnog zakona, što je rezultiralo pozivima na njegovu ostavku i dubokom krizom vođstva. Šef Ureda za istrage korupcije visokih dužnosnika naredio je zabranu putovanja Yunu. Stranka Narodne moći izvršila je bojkot prije neuspjele glasovne sjednice o opozivu u subotu.
Odluka o delegiranju predsjedničkih ovlasti premijeru dovela je Južnu Koreju u ustavnu krizu, s neizvjesnošću o tome tko je nadležan. Opozicija optužuje vladajuću stranku za “državni udar” zbog odbijanja opoziva Yuna. Yun se suočava s istragom zbog navodne izdaje zbog davanja vojsci izvanrednih ovlasti za suzbijanje “anti-državnih snaga”. Yun se ispričao za uredbu i tvrdi da je vojni zakon bio nužan zbog opstruirajućih političkih protivnika.
Rastuće vojne veze
Kriza u Seulu događa se usred rastućih vojnih veza između Sjeverne Koreje i Rusije. Opozicija se priprema za drugo glasovanje o opozivu, dok Yuno budućnost ostaje neizvjesna dok pozivi za njegovu ostavku traju.
Za više informacija pročitajte na aljazeera