Američke vlasti otkrile kibernetičku špijunsku kampanju povezanu s Kinom
Američke vlasti su otkrile kibernetičku špijunsku kampanju koju su proveli hakeri povezani s Kinom s ciljem krađe informacija od Amerikanaca koji rade u vladi i politici. FBI i CISA izvijestili su da su hakeri kompromitirali mreže kod više telekomunikacijskih tvrtki, omogućivši krađu podataka iz evidencije poziva korisnika te kompromitiranje privatnih komunikacija osoba u vladi i politici. Hakeri su također pristupili informacijama koje su podložne zahtjevima američke policije, što ukazuje na pokušaj kompromitiranja programa pod FISA-om. Agencije očekuju više otkrića kako istraživanje napreduje.
Hakeri povezani s Kinom u širokoj kibernetičkoj kampanji
Ova objava dio je niza hakiranja koja se pripisuju strategiji Pekinga za krađu tehnoloških i vladinih podataka te za ciljanje kritične infrastrukture u SAD-u. U prethodnom slučaju nazvanom Flax Typhoon, FBI je otkrio široku kinesku hakiranje kampanje koja je uključivala instaliranje zlonamjernog softvera na preko 200.000 potrošačkih uređaja kako bi omogućila kibernetički kriminal. FBI je također pokrenuo istragu o kineskom hakiranju mobilnih telefona Donalda Trumpa, JD Vancea i Kamale Harris, navodno prodrući u mrežu Verizona. Veza između ovih ranijih kampanja i nedavnih napora hakiranja još nije navedena.
Sveukupno, tekst ističe sofisticirane i široke aktivnosti kibernetičke špijunaže koje provode hakeri povezani s Kinom kako bi prikupili obavještajne informacije o dužnosnicima vlade i osobama uključenim u politiku. Obrazac ciljanja telekomunikacijskih mreža i kompromitiranja privatnih komunikacija izaziva zabrinutost o sigurnosti i privatnosti osjetljivih informacija. Narativ ističe stalnu prijetnju koju predstavljaju državno sponzorirani kibernetički napadi i važnost snažnih mjera kibernetičke sigurnosti kako bi se zaštitili od takvih prijetnji.
Za više informacija pročitajte na aljazeera