Fady Nasreldeen i raseljenje
Fady Nasreldeen i njegova obitelj među su raseljenim osobama iz Dahiyeha u južnim predgrađima Beiruta koje su živjele na obalama Sredozemnog mora nakon bijega od izraelskih bombardiranja. Raseljavanje više od 1,2 milijuna osoba dovelo je do prenaseljenosti u javnim skloništima, prisiljavajući mnoge da ostanu u napuštenim zgradama, javnim prostorima ili improviziranim šatorima.
S dolaskom zime, teška situacija raseljenih obitelji pogoršava se iseljavanjem iz neformalnih naselja od strane libanonskih vlasti.
Michael Young i neizvjesnost
Michael Young, stručnjak za Libanon, skeptičan je prema izvješćima o mogućem primirju, sugerirajući da uvjeti koji su procurili u medijima izgledaju kao predaja izraelskim uvjetima. Nedostatak primirja ostavlja obitelji poput Nasreldeenove u neizvjesnosti glede njihove budućnosti, s mnogima koji se pripremaju za tešku zimu na otvorenom.
Unatoč suočavanju s iseljavanjem iz privremenih skloništa, raseljene osobe pokušavaju najbolje iskoristiti svoju situaciju obnavljanjem napuštenih zgrada ili tražeći utočište u gostinjskim kućama koje vode lokalne humanitarne skupine.
Libanonska vlada, suočena s ekonomskim kolapsom i nespremna za suočavanje s krizom, možda će konačno morati zaustaviti iseljavanja pred nepovoljnim vremenskim uvjetima. Lokalne humanitarne organizacije poput Farah al-Ataa poduzele su korake kako bi pružile pomoć raseljenim obiteljima, nudeći sklonište, obroke i podršku onima kojima je potrebno. Unatoč izazovima s kojima se suočavaju, volonteri i tražitelji utočišta zadržavaju nadu u rješenje i priliku za povratak svojim domovima.
Za više informacija pročitajte na aljazeera