Korištenje geste “Schweigefuchs” u školama i vrtićima u Bremenu
se zabranjuje zbog zabrinutosti da bi mogla biti zamijenjena s desničarskom gestom “Wolfsgruß”. “Wolfsgruß” je povezan s nacionalističkim pokretom “Ülkücü” i smatra se ekstremističkim. Politički značaj geste “Schweigefuchs” smatra se nespojivim s vrijednostima Bremena, što je dovelo do odluke o zabrani njene upotrebe.
Rasprave i pozivi na osviještenost
Potencijalna zbunjenost između “Schweigefuchs” i “Wolfsgruß” potakla je rasprave i pozive na osviještenost među odgojiteljima. Njemačko udruženje nastavnika izrazilo je zabrinutost i zagovaralo osjetljivost u školama kako bi se izbjegla nesporazumijevanja. Iako udruženje nije izričito zagovaralo zabranu “Schweigefuchs,” predložene su alternativne metode za umirivanje djece bez korištenja geste.
Korištenje geste “Schweigefuchs” izazvalo je kontroverze u prošlosti, dovodeći do razmatranja zabrane. Provedba zabrane u Bremenu još nije sigurna, ali će se poduzeti napori kako bi se educirali zaposlenici o problemima oko geste kako bi se spriječila njezina slučajna upotreba. Odluka o zabrani “Schweigefuchs” odražava predanost grada u očuvanju vrijednosti koje su nespojive s ekstremističkim simbolima i ideologijama.
Za više informacija pročitajte na spiegel