Porast mentalnih poremećaja među mladima u SAD-u
Od početka pandemije COVID-19 je alarmantan, s izvještajima koji ukazuju na značajan pad sreće kod ljudi mlađih od 30 godina. Različite studije i istraživanja ističu borbe s kojima se mladi suočavaju, uključujući povećane razine anksioznosti, depresije i drugih mentalnih izazova. Faktori poput financijskih briga, rastućih troškova školarina, osjećaja izolacije i usamljenosti, oružja u školama, klimatskih promjena i korupcije među političkim liderima doprinose mentalnom stresu koji mladi doživljavaju.
Pogoršanje problema tijekom pandemije COVID-19
Pandemija COVID-19 je pogoršala ove postojeće probleme, s mnogim mladima koji prijavljuju teškoće s školskim zadacima, emocionalnim zlostavljanjem, fizičkim zlostavljanjem i nedostatkom hrane tijekom karantena. Istraživanja su pokazala da su mladi više skloni visokim razinama psihološkog stresa u usporedbi s drugim dobima. Česti mentalni poremećaji među mladima uključuju depresiju, anksiozne poremećaje, poremećaje prehrane, ADHD i zlouporabu tvari. Emocionalni izazovi s kojima se mladi suočavaju ukazuju na potrebu za hitnim djelovanjem političkih politika kako bi se riješilo njihovo mentalno blagostanje.
Stručnjaci predlažu da izgradnja boljih odnosa, pružanje osjećaja svrhe i stvaranje zdravog okruženja koje podržava mlade ljude u postizanju njihovih ciljeva su ključni koraci u rješavanju mentalne tuge među ovom demografskom skupinom. Jasno je da emocionalne borbe mladih zahtijevaju više pažnje od vlada, obrazovnih institucija, radnih mjesta i drugih organizacija kako bi se osiguralo njihovo blagostanje i opća mentalna zdravstvena skrb.
Za više informacija pročitajte na aljazeera